с. Пнікут. Пнікутський НВК (дошкільне відділення)

 





Навчальний процес

   

Тема"Подорож до країни геометричних фігур"

 

Мета: формувати вміння знаходити відмінності та спільні ознаки геометричних фігур різних типів; вибирати та розташовувати  геометричні фігури; виховувати вміння застосовувати свої знання про час, розв’язувати логічні завдання; обґрунтовувати свою відповідь; знаходити багато варіантів розв’язання.

Демонстраційний матеріал: геометричні фігури, казкові герої, цифри, лист.

Роздатковий матеріал: геометричні фігури, цифри, листочки із завданнями, кольорові олівці.

                                                  Хід заняття :

Вихователь:

Доброго дня, малята!

Одне до одного поверніться

І лагідно усміхніться.

Сьогодні вранці я одержала листа, в якому написано:

« Дорогі малята, запрошуємо вас вирушити в подорож  до нашої країни. Хто ми спробуйте відгадати»

 

-         Ось я не стою і не стрибаю, жодного кута не маю. Хто я?

-       А ми у сторони протягли відрізки, Поміж них чотири кути, як ріжки

 

 

Хто ми?

-     -     Персони ми зовсім не звичайні, фігури ми геометричні. Дорога до нас далека, з вами можуть трапитися незвичайні пригоди, але ми впевнені, що ви знайдете вихід, бо віримо,що ви розумні і кмітливі. До зустрічі.»

-    -  Діти, від кого цей лист?

-    -  В якій країні живуть геометричні фігури?

-    -   А допоможе нам знайти країну геометричних фігур казковий герой. А який дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

Розумний він, кругленький

На віконечку сидів,

А потім стриб –

І по доріжці побіг.

-    -   Хто це? (Колобок). Веди нас, Колобок!

1 завдання: (на ковбику розкинуті різні геометричні фігури)потрібно пройти по  трикутниках.

 

-         Ось, Зайченя доріжку закриває, нас з Колобком не пускає. Зараз ми швидко впораємось із завданням і доріжка буде вільна.

 

2 завдання: із двох однакових трикутників скласти нові геометричні фігури (діти складають і називають їх).

 

-         Ну що, Зайчику, справились наші діти, пропускай нас.

3    3 завдання.

Зайчик:

-         Так, ви впорались, але у мене є ще одне для вас завдання. Подивіться на малюнок. Які геометричні фігури ви бачите? (Діти називають)

-         І з цим завданням дітки впорались. Кого далі зустрів Колобок? Так, Вовчика. Вовчик хоче, щоб ми виклали його із сірників. Подивіться на зразок, потім викладіть його самостійно. Вовчик також  хоче дізнатися, чи вміють наші діти знаходити відповідні геометричні фігури. (Вихователь називає геометричні фігури, діти знаходять відповіді.) Нарешті Вовчик пропустив Колобка. Але наш Колобочок вирішив трішки відпочити. І ми з ним.

                                              Раз! Два! Всі присіли,

Потім вгору полетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вчились.

П’ять! Шість! Усі веселі,

Летимо на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли,

Ніжками затупотіли.

Дев’ять! Десять! Відпочили

І на місця тихенько сіли.

 

-         Колобок відпочив і ми разом з ним. А тепер ми продовжуємо далі подорож. А на зустріч йому хто? (Ведмедик). І він теж не хоче пропускати нас з Колобком. Подивіться на будинки. Який зайвий? Чому? (Відповіді дітей)Скільки будиночків? (Діти кажуть і піднімають відповідні цифри) Якого кольору третій будиночок?Жовтий будиночок який по порядку? Червоний? Синій? Скільки віконечок у першому будиночку? Скільки дахів трикутної форми? Покажіть відповідні цифри.

-         Ось Ведмедик теж пропускає Колобка. Хто наступний зустріне Колобка?

Лисичка:

Ось я тебе зараз з’їм.

-         Лисичка хоче з’їсти Колобка. Необхідно швидко йти йому на допомогу. У кожного з вас є кружечки жовтого кольору – Колобочки. Скільки їх? Що ви можете сказати про них? Так, вони однакові. Але треба зробити так, щоб вони відрізнялись один від одного. Тоді Лисичка заплутається.

Діти розфарбовують кружечки.

 

Образилась Лисичка і не хоче нас далі пропускати. (У дітей на столах Лисичка дає листочка з намальованими крапочками. Діти з’єднують крапочки і називають геометричну фігуру, яку отримали).

               

Лисичка ще не хоче пропускати. Давайте їй подаруємо намисто з шістьма намистинками. (Діти малюють намисто з шести кружечків і дарують Лисичці).

-         Ось, бачите, малята, і задобрили ми Лисичку, а вона пропустила нас у країну геометричних фігур. Але нам вже час повертатись до дитячого садка. Якщо швидко впораємось із завданням – повернемось до дитячого садка. Якими видами транспорту можна подорожувати? ( Діти з геометричних вирізаних фігур будують різні види транспорту.)

-         Ось ми і в садочку. Знову лист з Країни геометричних фігур:

« Ми були впевнені, що ви впораєтесь із завданням. Дякуємо вам. Ми з вами дуже подружилися.»

-         Вам сподобалась наша подорож?

-         Що сподобалось найбільше?

-         Що вдалось?

-         Що не вдалось?

-         Які завдання було важко виконувати?

 

 

 

 

 

 

 

 

 Заняття з англійської мови "Літо.Повторення вивченого за рік"

(вихователь старшої групи Садова М.М)

Обладнання:малюнок із зображенням лісу для фонетичної розминки,малюнки до теми,мячик,лялька,конспект заняття.

Хід заняття

Привітання!

В:Hello!

Д:Hello!

В:How are you?(вчитель запитує декількох дітей)

Д:I am fine!Thank you!

Привітання з гостями!

В:Дорогі діти!Як бачите у нас на занятті сьогодні гості.Давайте привітаємо їх віршиком.

Good morning,good morning!

Good morning to you!

Good morning,good morning!

We are glad to see you!

Фонетична розминка!

В:Сьогодні до нас прийде незнайомий гість.Щоб розмовляти так гарно англійською,ми підемо на прогулянку до чарівного лісу,де живуть англійські звуки,і будемо їх шукати.

Сьогодні в нашому чарівному лісі  дуже гарно!Дивіться,там під деревом на сонечку гріється змія.Вона з нами вітається:[Ѳ].Давайте і ми її  привітаємо:[Ѳ].Не будемо їй заважати і підемо далі.А ось несподівано проїхав мотоцикл:[d-d-d-d].Ми трошки злякалися:[о].Ой,дивіться,хто ж там сидить?Це бджілка.Вона вітається з нами так:[z].І ми її привітаємо:[z].Але ось подув вітер:[f].Покажіть,як дує вітер:[f].Вам сподобалось у чарівному лісі?Наступного разу знову будемо шукати англійські звуки.

Фізкультхвилинка!

Head and shoulders,

knees and toes,knees and toes

Eyes and ears,

mouth and nose,mouth and nose!

Повторення алфавіту!

-Вчитель показує букву-завданням дитини сказати яка це буква;

-Гра «Show me»(дитина підходить до алфавіту,вчитель просить щоб дитина пок. відповідну букву);

-Пісенька «ABCD…»

Фізкультхвилинка!

Hands up,hands down

Hands on side,

Bend left,bend right,

Hands on hips,and sit down!

Гра «Ukrainian-English ball»

(Діти стають в коло,вчитель стає в середині каже слово на укр.мові і кидає м’яч дитині,завданням дитини перекласти слово)

Повторення лексичного матеріалу «Тварин і кольори».

В:What is this?

Д:This is a bear!

В:What colour is a bear?

Д:This is a brown!

Зустріч  з Вікі,яка приїхала в гості з Англії!

В:Дорогі діти!До нас сьогодні приїхав ще один гість-це Вікі.Як ви думаєте,звідки приїхала Вікі?(відповіді дітей)Так Вікі приїхала з Англії і вона хоче з Вами познайомитись і дещо запитати.Вчитель від імені ляльки запитує:

-What is your name?I am…..

-Nice to meet you.Nice to meet you too!

How old are you?I am…

-Where are you from?I am from Ukraine?

How are you?I am fine!Thank you!

What season is it?It is spring!

What day is it today?Today is ……

В:Молодці діти!Ви дуже гарно спілкувались з Вікі.

 

 

Фізкультхвилинка!

Stand up,Clap,Clap

Arms up,Clap,Clap

Stap,Stap

Arms down,Clap,Clap.

Подання нової теми.

Вчитель показує дітям картину на якій зображено літо.

Look!It is a summer!Children can swim,run,jump and play.

В:Що ви бачите на малюнку?Яка це пора року?Що роблять діти?А Ви що можете робити літом?(вчитель показує рухами-плавати,стрибати,бігати,гратись)

В:run/swim/jump/play(вчитель показує рухами -діти повторюють,потім викликає декількох дітей,каже дію-дитина показує)

Вчитель задає питання:

В:What can you do in summer?

Д:I can swim/run/jump/play!

Заключна частина заняття.Підведення підсумків уроку.

Дорогі діти!Наше заняття закінчується.Чи содобався Вам наш сьогоднішній урок?(відповіді дітей)

Давайте разом побажаємо гарного дня нашим гостям.

Д:Have a nice day!Bye-Bye!!!

 

 

 

 

 

   Заняття «Комахи»

(вихователь середньої групи Сікорська Л.С)

 

Фізичний розвиток: вправляти дітей у виконанні різних видів основ­них рухів: бігу, ходьби, повзання тощо.

Соціально-моральний розвиток: виховувати екологічно-доцільну поведінку стосовно світу комах, підтримувати спостереження за ними.

Емоційно-ціннісний розвиток: формувати в групі веселу, доброзич­ливу атмосферу, викликати у малят цікавість до спостереження за ко­махами в природі, підтримувати радість від спільної гри.

Пізнавальний розвиток: уточнити та збагатити знання дітей про комах (спосіб життя, будову тіла, вигляд тощо); удосконалювати навички орієнтування в просторі.

Мовленнєвий розвиток: розвивати навички переказу тексту невелич­кої казки; закріпити в активному словнику назви основних видів комах; вправляти у побудові поширених речень, утворенні споріднених слів.

Художньо-естетичний розвиток: продовжити знайомити малят із те­матичними літературними творами (віршем, казкою), учити вихованців визначати повчальне значення казки.

Креативний розвиток: розвивати музично-рухову творчість; форму­вати здатність до творчих перевтілень в ігровий образ.

Хід заняття

  Гра «Не помились»

   Є аркуш із намальованим по крапках ме­теликом. Вихователь пропонує уважно розглянути малюнок та домалювати його за крапочками. Після цього сказати, хто заві­тав у гості.

   

Розповідь вихователя.

—  Поряд з нами живуть тварини, ростуть рослини. Але є ще маленькі істоти, про які ми з вами сьогодні поговоримо, це — комахи. (Вихователь демонструє предмети-іграшки та ілюстрації із зображенням ко­мах  — метелика, бджоли, коника, мурашки, сонечка, мухи.)

                                 

—  Комах на землі дуже багато. Де живуть комахи? (Відповіді дітей.)

—  Комахи живуть на рослинах, у землі, у корі дерев, на лис­точках, навіть у будинках. Розгляньте комах на малюнках. Чим вони відрізняються від птахів? (Відповіді дітей.)

  Комахи дуже маленького розміру, а птахи — великі, більші за комах. Комахи їдять дуже мало, можуть ховатися в щілинках  маленького розміру.

Скільки лапок у комах? (Діти розглядають ілюстрації та висловлюють свої думки.) Вихователь підсумовує.

  У комах декілька пар лапок. А що ще є в комах? (Криль­ця, вусики.)

   А що є в птахів, але немає у комах? (Пір'я, дзьоб.) Якщо дітям буде важко  відповісти на ці запитання, вихова­тель може запропонувати ілюстрацію із зображенням пташки.

—  Відгадайте загадку.

Зелений, мов жабка,

Стрибає, мов заєць. (Коник)

—  Що ви знаєте про коника? (Відповіді дітей.)

—  Коник — це комаха, що живе в траві; буває зеленого та коричневого кольору. Має довгі тонкі вусики та довгі тонкі ніж­ки. Пересувається за допомогою довгих стрибків.

—  Спробуйте відгадати таку загадку.

Зимою спить,

Літом бринить,

Над садами літає,

Солодку росу збирає, (Бджола)

—  Де ви бачили бджілку?

—  Що ви можете розказати про цю комаху? (Відповіді дітей.)

—  Бджола — комаха, яка виробляє мед. Має дві пари крил і може жалити. Бджола літає над квітками та збирає нектар. Щоб зробити одну столову ложку меду, бджілці треба облетіти чотири тисячі квіток. Це дуже працьовита комаха. Але торкатися бджілки не треба. Вона має жало, небезпечне для людини.

  Аналогічно проводиться робота зі знайомства з іншими ко­махами.

Мовна гра «Скажи за зразком»

Діти вправляються в утворенні однокореневих слів за зразком дорослого.

Бджола — бджілка.  Мураха — мурашка. Муха — мушка. Комар — комарик. Джміль — джмелик.

Читання та обговорення художнього літературного твору за темою

                                       В. Сухомлинський, Два метелики

    Над зеленим лугом літали два метелики. Один — білий, другий — червоний. Зустрілися, сіли на зеленому листочку та й хва­ляться. Білий метелик каже:

—  Мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку. А червоний каже:

—  Ні, мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на сонце. Та зайшло сонце. Смеркло. І обидва метелики посіріли.

 Запитання та завдання до тексту

  Про яких комах розповідає нам ця казочка?

  Розкажіть, як виглядали метелики — герої казки.

  Про що вони сперечалися? Що сталося з метеликами далі, чим закінчилася ця казочка?

  Як ви гадаєте, казка про двох метеликів учить нас вихвалятися чи, навпаки, бути скромними? (Діти за допомогою дорослого дохо­дять потрібного висновку щодо повчального змісту твору.)

Потім вихователь пропонує малятам переказати зміст казки близь­ко до тексту.

 

Фізкультхвилинка «Не лови комах!»

   Дорослий читає вихованцям тексти програмових віршиків, а ді­ти зображують поведінку комах, про яких ідеться у творах.

                                  Н. Забіла, Метелик

Я біжу, біжу по гаю, (Пересування легким бігом.)

Я метелика впіймаю, («Хапальні рухи» долонями.)

А метелик не схотів —

Геть від мене полетів.

(Діти продовжують пересуватися бігом, змахуючи руками «політ метелика».)

Полетів він на лужок,

 Заховався між квіток...

(Діти присідають, прикривши голівку руками.)

Я іду, іду, іду,—

(Піднімаються,  ідуть у звичайному темпі в довільних на­прямках.)

Метелика не знайду.

(Діти знизують плечима.)

   Після виконання рухових ігрових вправ(повт. 3рази)  малята відповідають на запитання вихователя.

- Чи можна ловити барвистого метели­ка, турбувати інших комах? Чому не можна цього робити?

   - Як ви гадаєте, що відчувають комахи, які бачать, що людина хоче зловити й позбавити їх життя або свободи? (Висновки-розмірковування дітей.)

- Якою  комахою ви б хотіли бути і чому?

Гра-вікторина «Що ти знаєш про комах»

1. Яка комаха дарує нам солодкий мед?(Бджола)

2Яка комаха нагадує барвисту квітку? (Метелик.)

3. Яка комаха зеленого кольору? (Коник-стрибунець.)

4. По скільки ніжок у всіх комах? (По шість.)

5. Які комахи живуть у мурашнику? (Мурахи.)

6.  Як інакше називають травневого жука? (Хрущ.)

Художня праця «Барвистий метелик»

Обладнання: заготовки метеликів, зроблені з кольорового картону; кольорові кружечки, смужки, клей.

  - Діти, ви бачили багато барвистих метеликів. І зараз вам потрібно прикрасити свого метелика, зробити його барвистим. ( Вихователь пропонує дітям зобразити свої метелики в техніці аплікації. Дає дітям необхідне приладдя та матеріали, пояснює та показує, яким чином можна розмістити деталі аплікації, нагадує про охайність під час роботи з клеєм).

 

Підсумок заняття

- Про кого ми сьогодні говорили?

- Назвіть мені комахи  яких знаєте?

  Знайомство із комахами ми продовжимо на прогулянці. Будемо спостерігати за їхньою поведінкою.

Прогулянка-спостереження «Увага: комахи!»

- Діти, з приходом весни вся природа пробуди­лася, забуяла й зажила своїм клопітливим життям — пташки ви­сиджують пташенят, дерева цвітуть та збираються подарувати нам урожай плодів, тварини також зайняті своїми справами, відшуку­ючи поживу, облаштовуючи житло. Звичайно, було б цікаво по­спостерігати за сірим зайчиком, їжачком чи лисицею, але, на жаль, у дитсадку ми цього не можемо зробити.

  Проте в розмаїтому світі живої природи є такі істоти, спосте­реження за якими можна робити будь-де, бо живуть вони повсю­ди — у травичці, серед квітів та гілочок дерева, їх можна побачи­ти літаючими в повітрі та мандруючими по землі. Хто ж це такі? І ми сьогодні говорили про них на занятті. (Це — комахи.) Правильно. Давайте спробуємо уважно подивитися довкола і знайти когось із комах.(Літає барвистий метелик , по травинці повзе жучок-сонечко, на стіну будинку сіла муха, у траві метушаться заклопотані мурахи.)

   Під час спостереження вихователь просить дітей розповісти, яким чином та в якому темпі пересувається та чи інша комаха, за допомогою яких частин тіла їй це вдається робити, яке вона має забарвлення, на що схожа тощо. Малюки за бажанням розповідають про результати своїх спостережень.

Розучування вірша      В. Лучук    . Чорний жук

Чорний жук очима блима —

Чує кроки за плечима.

Дуже хороше йому

По землі ходити.

Він не хоче, чуєш, хлопче,

У коробці жити.

Наприкінці спостережень малята доходять висновку про те, що комах чіпати, ловити та брати в руки не слід.

 

 

 

 

Заняття з народознавства «Національні символи!»

(вихователь старшої групи Садова М.М)

 

 

Мета: розвивати мову, мислення дітей, пам’ять, увагу, естетичні почуття; дати поняття про державні та національні символи; ознайомити з історією України. Розвивати патріотичні та естетичні почуття. Формувати  бажання якомога більше дізнатися про історичне минуле своєї Батьківщини. Виховувати почуття любові і гордості за неї, бажання берегти народні звичаї, традиції.

    Матеріал: легенди, вірші, приказки, прислів’я про державні та національні символи України; вишитий рушник, вишиванка, прапор, герб, запис Гімну України; матеріали для СХД.

Хід заняття

Здраствуй, рідна Батьківщина,

Сонце й небо,

Море й річка,

Скелі й гори,

Ліси й моря,

Поле й рілля,

Луг і долина.

Добрий ранок, моя Україна,

Я посміхаюсь тобі!

    На землі великій є одна країна: гарна, неповторна, красна, як калина. І живуть тут люди добрі, працьовиті і скажу, до речі, ще й талановиті. Землю засівають і пісні співають, На бандурі грають і вірші складають про ліси і гори, і про синє море, про людей і квіти, то скажіть же діти, що це за країна? — Наша славна Україна!

- Сьогодні ми з вами спробуємо вирушити в цікаву і незвичайну мандрівку, в якій ми ознайомимося з народними і державними символами України та скарбами нашого народу. Але ці скарби незвичайні: їх відчувають люди серцем і душею, а ми з вами побачимо сьогодні їх. І в ході подорожі будемо збирати скарби, якими багата наша Україна, ось в цю скриню.

 

    Перша зупинка, яку ми зробимо, буде називатися «Без верби й калини – нема України».

 

Чому вона так називається, ви розумієте зараз. Про вербу, скромну нашу вербу написано в народі немало. Чим заслужило шану це дерево? Український звичай – висаджувати вербу на городі та біля ставків. Вона оберігає джерельця та річки від замулювання. У народі кажуть. «Там, де живе верба, – жили й річки».

З верби робили ясла для худоби, плели кошики. Гілкою верби вітають зі святом вербної неділі. Ось скільки цікавого пов’язано з вербою – символом України.

    А зараз відгадайте загадку:

У віночку зеленолистім,

У червоному намисті,

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду. (калина)

- Так, це калина.

    І друга наша зупинка називається «Не ламай калину».

Другою улюбленою рослиною українців є калина.

Здавна говорили:

«Посади калину – будеш мати долю щасливу».

- Діти, помилуйтеся червоною калиною. Ягідки яскраво-червоні, пломеніють, як жар. На що схожа?

- А знаєте, діти, чому кущ назвали калиною?

Калинка – це ім’я української дівчинки. Ішла вона якось повз городи, луги, і натрапила на криницю. Задивилася  Калинонька на свою красу, замилувалася. А з криниці – голос: «Не дивись довго у воду, калиною станеш». Не послухалася дівчина та й зачерпнула води…І перетворилася на калину – прекрасний кущ. Зашуміла листям, потягнулася своїми гілочками до людей , до сонця, до хмар, до вітру: «Поверніть мені дівочу красу», але ніхто її слухати не хотів. Минав час. Пролітав мимо журавель, задивився на калину – сумну та самотню – накинув на неї чарівне намисто і стала вона ще кращою. Так і стоїть вона до цього часу гарним кущиком – калиною.

Про калину складено багато легенд, віршів, прислів’їв. А які ви знаєте прислів’я?

Діти називають прислів’я.

Без верби і калини – нема України.

Любиш Україну – посади калину.

Дівчинка у вінку – мов калина у цвіту.

- У народі цінують калину за її цілющі властивості.  З ягід варять кисіль, джем, варення. Тому й садили калину біля осель, а особливо біля криниць, щоб вода в криниці була прохолодною і смачною.

Існувало повір’я, що калину нівечить не можна, бо ганьба вкриє голову кривдника. Дітям, щоб не рвали цвіту калини, казали. «Не ламай калину, бо накличеш морози»!

Ось, діти, ми й ознайомилися з народними символами України – вербою і калиною, але подорож наша ще не закінчилась.

    Наступна наша зупинка «І на тім рушникові».

- Багато символів має наша Україна: це й різноманітні вишиванки, й українські барвисті  костюми, й вишиті сорочки, й українські віночки.

Важливе місце в житті українського народу займає рушник. Не було жодної хати без вишитого рушника. Ним прикрашали стіни, вкривали хліб, витирали руки. Хліб – сіль на вишиваному рушнику – ознака гостинності українського народу. Без рушника не святкували ні народження дитини, ні весілля. Коли син вирушав у дорогу, мати дарувала йому рушник, як оберіг від лиха. А дочок навчали вишивати рушники ще з малечку.

 

    Наступна наша зупинка «Чий віночок найкращий».

Віночок

В. Паронова

Ой віночку, мій віночку,
В нього я вплету, що схочу:
Ружі, маки і барвінок,
І стебельця материнок.
Ще вплету казки чудові,
Пишні грона калинові
І пісні про Україну.
Я віночок свій надіну
На голівоньку русяву –
Хай красується на славу.

 

    Всього в українському ві­ночку 12 квіточок, і кожна – лікар, оберіг.
Плести віночки – то ціла наука і дійство. Наші прабабусі знали різні секрети, як плести і коли, як зберігати квіти у віночках.

Тепер віночки рідко плетуть із живих квітів, добирають їх зі штучних. Але й до цих віночків треба ставитися з повагою. Дівчинку завжди по віночку впізнають: хто вміє віночок вити – той вміє життя любити. Який вінок – такий голосок.

В’язати стрічки теж треба вміти, символи їх знати. Наприклад, найпершу у віночку – посередині – в’яжуть світло-коричневу стрічку – символ землі-годувальниці. Пообіч неї – жовті стрічки – символ сонця; за ними світло-зелені – символ краси й молодості. Потім голубі, сині — символи неба й води, що дають силу і здоров’я; далі в’яжуть жовтогарячу – символ хліба, фіолетову - символ мудрості людини, малинову – символ душевності, щирості, рожеву – символ достатку.

 

У віночок вплітали чорнобрив­ці, незабудки, барвінок, ромашки, маки, волошки, безсмертник, цвіт яблуні, любисток. Кожна квіточка лікувала дитину: чорнобривці допомагали позбутися болю голови, незабудки та барвінок зір розвивали, а ромашка серце заспокоювала.

Гарний віночок – краса дівчини;

Віночок на голові для здоров’я;

У віночку калина – гарна дівчина;

Який віночок – такий голосочок.

Діти, ми наблизились до передостанньої зупинки –«Державні символи України». Тут ми дізнаємося про три основні державні символи України. Послухаємо легенду.

Вихователь розповідає легенду.

 

Колись давно жила жінка. І було у неї три сина. Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї своє життя.  Попідростали і вирішили піти в світ прославляти свою матір. Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. І за трипроменеву корону, яка зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя дали першому синові ім’я Тризуб. 

Із історії тризуба:у побуті українців найбільш уживаним було зображення тризуба. Важко визначити точно, коли він з’явився на наших землях. Існує понад сорок версій, що пояснюють походження цього знака. Наприклад, знаряддя праці, якими давні люди обробляли землю, ловили рибу, захищалися, своїм виглядом нагадували тризуб.

У Київській Русі тризуб був великокнязівським знаком. Його зображення вперше відоме з печатки князя Святослава. Згодом тризуб карбується і на срібних монетах великого князя київського Володимира Святославовича. Виконані у бронзі чи сріблі, тризуби також прикрашали пояси дружинників княжого війська, зброю і знамена.

Настала черга середнього сина. Йому мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми звитяжними справами прославив матір. Одержав середній син ім’я Прапор.

А там, де був наймолодший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. Адже мама своєму наймолодшому синові подарувала соловейків спів. І одержав син за свій джерельний голос і великий спів імя Гімн.

І з того часу ідуть поруч три брати – Тризуб, Прапор і Гімн – прославляють неньку. І там, де вони проходять – лунає урочиста пісня. Герб, Прапор, Гімн – це, діти, три основні національні символи України. Золотий тризуб на блакитному тлі – символ влади. Герб – це частина корони, яку носив київський  Князь. А чому саме тризуб вважають гербом? Мабуть, тому, що число три завжди вважалося числом казковим, чарівним. А ще у тризубі відображено триєдність життя – це Батько, Мати, Дитина, які символізують Силу, Мудрість, Любов.

Національний прапор України – це синьо-жовтий стяг. Хто знає, що означає синій колір?

Це колір  – неба, води, миру. А жовтий? Так, це колір хліба, життя.

 

Національний гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Коли грає  Гімн, всі люди встають і слухають його уважно, стоячи. Ось ми і вивчили державні символи України.

Слухання Гімну

 

На останній зупинці давайте пригадаємо, чи запам’ятали ви щось для себе?

Запитання до бесіди:

Чи сподобалася вам подорожувати?

Які ви знаєте улюблені рослини українців?

Які ви знаєте скарби нашого народу?

Назвіть національні та державні символи України?

 

Саме цим ми і закінчуємо свою подорож. А як відомо, з подорожі ми щось привозимо додому. Тож слід повернутися не з порожніми руками.

 

- А тепер свої враження давайте відобразимо в художньо – творчій діяльності. самостійно – художня діяльність.

 

Діти разом з вихователем розглядають свої роботи та милуються ними.

 

Підсумок: - Ми повинні знати минуле нашої  Батьківщини. Наша колиска – це наше рідне місто Волочиськ, будинок, в якому ви живете, мати й батько. Справжній патріот повинен пам’ятати  державні та національні  символи своєї  країни.

                                                     

                                                       

 

"Головна мета дошкільної освіти – виховувати зрілу особистість, в якої сформовані дитячий світогляд, прагнення домогтися успіху, впевненість у собі, почуття власної гідності, емоційна сприйнятливість та вольові риси характеру".

 

    Дошкільна освіта - цілісний процес, спрямований на:
- забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
- формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.

Завданнями дошкільної освіти є:
- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини;
- виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;
- виконання вимог дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
- здійснення соціально-педагогічного патронату сім'ї.

Дошкільний вік - базовий етап фізичного, психологічного та соціального становлення особистості дитини.

Організація начально-виховного процесу в дитячому садку здійснюється згідно з:

-  Законом України " Про освіту ";

- Законом України " Про дошкільну освіту";

- Міжнародною Конвенцією про права дитини;

- Базовим компонентом дошкільної освіти;

-  Програмою  виховання і навчання дітей "Українське дошкілля"